Ben Kimim?

Kimim ben?

Ben kimim sorusu oldukça felsefik ve her insanın kendine günde en az bir defa sorması gereken bir soru. Sahi, kimim ben?

İsmim Mert, 99 doğumluyum. Teorik olarak üniversite öğrencisiyim.

Kendimi ”Ütopyasında yaşayan anti kahraman” olarak nitelendiriyorum.

Neden kendi ütopyanda yaşadığını iddia ediyorsun?

ben hayata tamamen farklı bir perspektiften bakıyorum ve gerek benim hayata bakışım gerekse hayatı yaşamak isteme biçimim tüm diğer insanlara göre ancak bir ütopya olarak adlandırılabilir. Veya bir distopya. Bu sorunun cevabını böyleyece verebilirim.

Neden kendini anti kahraman olarak nitelendiriyorsun?

İlk önce anti kahraman ne demek bunun cevabını vereyim. Vikipedi anti kahraman’ı şöyle açıklamış:

Antikahraman, edebiyat ve sinema başta olmak üzere günümüzün popüler kültüründe idealleri, amaçları ve kişiliği alışılageldik kahramanların tam zıddı olan başkarakterleri tanımlamada kullanılır. Olumsuz nitelikleri olan baş kahraman şeklinde de tarif edilebilir.

Aynen burada açıklanan benzerlikte bir karakterimin olduğunu biliyorum. O yüzden kendimi böyle nitelendiriyorum.

Tabi herkes dilediği sanrıyı sonuna kadar yaşamakta nasıl özgürse bunlar da benim birtakım sanrılarım olabilir. Neyse…

Radyo televizyon ve sinema öğrencisiydim. Okulu bıraktım, bölümü ve yaşadığım şehri değiştirmeyi istiyorum. Velhasıl işin bu kısmı karışık. Bir aralar bu konuya takıntılıydım ama artık kafama pek bir şey takmadan random yaşıyorum.

Neler Yapıyorum?

Sabahları uyanıp lavaboya gidiyorum. Ne kadar marjinal olursan ol lavaboya gitmek zorundasın o yüzden yok efendim ben sabahları lavaboya gitmem diyemiyorsun işte.

Günün verimli saatlerini para kazanmak için harcıyorum çoğu zaman. Sonra da gece evime gelip süper kahraman kıyafetlerimi giyip şehri kötü insanlardan ayıklıyorum.

Yolda olmayı seviyorum…

Ve açıkçası çok büyük beklentilerim yok hayattan ve bunun karşılığında hayatın benden bir beklentisi olmamasını temenni ediyorum.

Bu kadar romantizm yeter. Beni işe almak isteyenleriniz varsa burayı okumanızı istemezdim neyse siz ulaşın ayrıyeten ben size cv yollarım.

Neler Düşünüyorum, vizyonum misyonum falan ne?

Aklıma Nietzsche’nin Ecce Homo kitabında değindiği, ”Neden bu kadar bilgeyim?” ”Neden bu kadar akıllıyım?” benzeri başlıkları geldi. Biraz bende de var galiba Nietzsche’nin egosundan. Neyse ki beyefendiliğim bunun üzerini örtüyor.

Öhö öhöm… Bir miktar okuyan sorgulayan her insan gibi ben de toplumu, çevremi, insanları ve düzenleri gözlemleyip anlam kazandırmaya çalışıyorum, onlara kendi çapımda yorum katıyorum.

Medeniyet hızla gelişirken bir ucundan tutmak, ülkemin güzel insanlarına (hepsini kastetmiyorum çünkü hümanizm karşıtıyım) bir nebze de olsa ulaşıp bir kitle sahibi olmak ve aynı zamanda dünya insanı olmak, yeni yerler görmek, yeni yerler keşfetmek, yeni insanlar tanımak ve onlardan bir şeyler öğrenmek, öğretmek ve cehaletle savaşmak peşindeyim şimdilerde. Bana bu mücadelemde bir okurum olarak destek olursan çok mutlu olurum.

Aklıma yeni şeyler estikçe burayı güncelliyorum. Arada sırada stalk’la burayı.