Ben Kimim?

Kimim ben?

Ben kimim sorusu oldukça felsefik ve her insanın kendine günde en az bir defa sorması gereken bir soru. O yüzden bu kısmı biraz uzun tutacağım kusura bakma şimdiden. Sahi, kimim ben?

Yarı zamanlı düşünürüm. Arta kalan zamanlarımda ise çok gizli işler falan çeviriyorum. Onları söyleyemem böyle ulu orta yerlerde.

Neler Yapıyorum?

Bahsettiğim gibi, gizli işler ve düşünürlük üzerine yoğunlaşmış durumdayım. Onun dışında ise çeşitli projeler tasarlıyorum, batırıyorum ve tekrar deniyorum. Uslanmaz bir start-up’cıyım.

Anlayacağın üzere daha önce de web siteleri kurdum ve başarılı olmadılar. En sonunda kendi adımı kullanarak sakin sakin böyle bir köşe yaratıp burada takılmak istedim. Ben kendi kendime burada çok eğleniyorum, eminim sen de eğleneceksin.

Ha daha önce aşçılık, garsonluk gibi işler de yaptım ve denk geldikçe de yapmaya devam ediyorum hala. Elimden her iş gelir övünmek gibi olmasın da.

Eğer halı, kilim, yolluk ve paspas türevi malzemelerin overloklanacaksa durma ulaş bana onu da yaparım.

Neler Düşünüyorum, vizyonum misyonum falan ne?

Aklıma Nietzsche’nin Ecce Homo kitabında değindiği, ”Neden bu kadar bilgeyim?” ”Neden bu kadar akıllıyım?” benzeri başlıkları geldi. Biraz bende de var galiba Nietzsche’nin egosundan. Neyse ki beyefendiliğim bunun üzerini örtüyor.

Öhö öhöm… Bir miktar okuyan sorgulayan her insan gibi ben de toplumu, çevremi, insanları ve düzenleri gözlemleyip anlam kazandırmaya çalışıyorum, onlara kendi çapımda yorum katıyorum.

Medeniyet hızla gelişirken bir ucundan tutmak, ülkemin güzel insanlarına bir nebze de olsa ulaşıp bir kitle sahibi olmak, onlardan bir şeyler öğrenmek, öğretmek ve cehaletle savaşmak peşindeyim şimdilerde. Bana bu mücadelemde bir okurum olarak destek olursan çok mutlu olurum.


Kendi ütopyasında yaşayan bir anti kahraman, bir insan gözlemcisi, özgürlük ve yalnızılık felsefesini benimsemiş bir papağan terbiyecisi, yarı zamanlı düşünür ve o bir granüllü endoplazmik retikulum…

Aklıma yeni şeyler estikçe burayı güncelliyorum. Arada sırada stalk’la burayı.

Ha bu arada bana oralet ısmarlamak istersen diye şuraya bir buton bırakıyorum.

Bana oralet ısmarlaBana oralet ısmarla